0800336241
search
закрыть
close basket
Корзина
Ваша корзина пуста

Шинний калькулятор

Що таке заміна шин?

Заміна шин - це альтернативні розміри шин, які можна безпечно використовувати в автомобілі.

Коли варто міняти розмір шин?

Заміна шин використовується для зміни деяких параметрів руху, наприклад, гальмівного шляху, але альтернативний розмір може мати велике значення для гаманця водія - шини меншого діаметра зазвичай дешевше.

Як розрахувати розмір заміни?

Розмір замін випливає з порівняння зовнішніх діаметрів еталонної шини та запропонованого в якості заміни. Якщо різниця становить від + 1,5% до -2%, шину можна використовувати в якості заміни оригінальної шини.

Калькулятор заміни шин
Ширина (мм)
Профіль (мм)
Діаметр (“)
Зовнішній діаметр (мм)
Різниця в швидкості
(км/ч)
Різниця між діаметрами
Заводський розмір
/
R
50
100
150
remove
Замена
/
R
%
мм
Зовнішній діаметр
Різниця в швидкості (км/ч)
catalog.Разница между диаметрами
%
мм
Додати заміну

Калькулятор шин корисний, коли ви знаєте, як вибрати замінники. Після вибору заводського розміру ви можете комбінувати з ним будь-яку кількість інших розмірів, які, на вашу думку, можуть використовуватися в якості заміни . Позитивний результат відзначений зеленим, негативний - червоним.


      
Вибір заміни шин - важливі поради
Внимание

Калькулятор заміни не враховує марку та модель автомобіля, в який повинні бути встановлені шини. Его показания не должны быть обязательными. Наприклад, ви не можете замінити заводські шини 225/40 R18 на 185/80 R13 через великий розмір гальмівних дисків, встановлених на 18-дюймових колесах. І навпаки - шини 185/80 R13 не можуть бути змінені на 225/40 R18 через брак місця в арці колеса.

Найбезпечнішим рішенням є вибір заміни в межах одного діаметра обода. Якщо ви змінили розмір колеса, зверніться до фахівця. Ви також можете знайти потрібні шини для свого автомобіля через інструмент

От + 1,5% до -2%

Розмір замен витекає з порівняння зовнішніх діаметрів еталонної шини і запропонованого в якості заміни. Якщо різниця становить від + 1,5% до -2%, шину можна використовувати в якості заміни оригінальної шини.

Утвержденный размер

Розрахунок на заміну буде доречним лише в порівнянні з розміром, затвердженим для нашого автомобіля. Якщо автомобіль має шини, які вже є замінами, то обчислена заміна може не відповідати вашому автомобілю. Ви можете знайти затверджений розмір шин для вашого автомобіля в керівництві автомобіля або скориставшись нашим конфігуратором вибору шин.

Переваги і недоліки використання більш широких шин

Переваги:

 • краще зчеплення
 • коротше гальмівний шлях
 • швидша реакція автомобіля і велика стійкість на поворотах


Однак: більш висока ціна на шини, більш висока витрата палива, гірше придушення нерівності, більше шуму, слабший відведення води з-під шини (Більш низька стійкість до аквапланування).

Переваги та недоліки використання вужчих шин

Переваги:

 • більша стійкість до аквапланування
 • підвищений комфорт при їзді
 • нижчий рівень шуму
 • нижча ціна шини


Однак: менше зчеплення із дорогою, гірша поведінка на поворотах ,довший гальмівний шлях.

Увага на спідометр

Використання заміни шини з більшим діаметром буде спотворювати показання спідометра до мінус - лічильник покаже меншу швидкість, ніж реальна. При встановленні менших коліс, ніж оригінальні, лічильник покаже більш високу швидкість, ніж фактична.

Зверніть увагу на діаметр шини

Калькулятор шин показує розміри, які варіюються від + 1,5% до -2% від зовнішнього діаметра еталонного розміру. Пам'ятайте, що це тільки теоретичні замінники. Незважаючи на правильний розрахунок, вони не можуть фізично відповідати автомобілю. Перш ніж вибрати заміну, скористайтеся конфігуратором вибору шин або перевірте керівництво / сервісну книгу автомобіля на предмет рекомендованих розмірів шин і знайдіть найближчу заміну.

Заміна шин - словник термінів

Розмір шини - представлений рядком символів, наприклад, 205/55 R16. Перше число (205) вказує ширину шини в міліметрах. Друге число (55) - процентне відношення висоти боковини до ширини шини (тут 55% від 205 мм). Третя частина розміру шини - це діаметр колеса, на який встановлена ​​шина (тут 16 дюймів) та тип конструкції шини (R-радіальна).

Індекс швидкості - максимальна швидкість, з якою можна керувати шиною. Вище цього значення небезпечно використовувати шину. Індекс швидкості виражається літерами, наприклад, T (190 км / год), H (210 км / год), V (240 км / год). Завжди встановлюйте шини з індексом швидкості, рекомендованим виробником автомобіля.

Індекс навантаження - виражається символом LI (Load Index). Це максимальна вантажопідйомність даної шини в кілограмах. Індекс навантаження задається цифрами, наприклад 91 означає, що максимальне навантаження на одну шину не повинно перевищувати 615 кг. Завжди встановлюйте шини з індексом навантаження, рекомендованим виробником автомобіля.

Зовнішній діаметр колеса - загальна висота шини від землі до кінчика протектора.

Замінники шин можна використовувати майже в кожному автомобілі. Виробник вказує стандартний розмір шин для даної моделі автомобіля, але можна використовувати замінники, тобто шини, дещо більші або менші, ніж ті, що використовуються в оригінальному обладнанні.

Застосування замінників шин зазвичай також передбачає зміну діаметра шин та коліс. Якщо ви монтуєте шини з більшим діаметром, їх профіль буде автоматично нижчим, ніж шини, встановлені раніше. Також пам’ятайте, що після використання замінників шин параметри тяги автомобіля та рівень споживання палива зміняться. Ці параметри можуть змінюватися на краще або на гірше залежно від зміни, наприклад, ширші шини означають кращу їзду по сухих поверхнях, але більший витрата палива (більший опір коченню) і навпаки. Використання більших замін шин (більші диски та ширші шини) також значно покращує зовнішній вигляд автомобіля. У свою чергу, менші та вузькі замінники шин дешевші, ніж шини більшого діаметру та краще взимку. Використання замінників шин також змінить спідометр - ви можете реально їхати на кілька км / год швидше або повільніше, ніж результати, показані на приладовій панелі.

Пам’ятайте, що зміни зовнішнього діаметра шин допускаються в межах менше 2%. Неправильний вибір замінників шин може призвести до їх пошкодження та серйозної поломки автомобіля. Більші диски та ширші шини можуть притискатися до колісної арки при повороті. Результатом може стати різання шини, згинання обода та руйнування елементів підвіски автомобіля. Щоб уникнути проблем із вибором заміни шин, використовуйте наш інструмент. Калькулятор шин покаже відмінності в розмірах порівняних шин та ступеня спотворень спідометра при використанні різних розмірів шин.

Пояснення параметрів підбору шин
Ширина, профіль і діаметр розмір шин.
Ширина

Ширина шин перед установкою на автомобіль.

Профіль

Висота шин у відсотках від ширини.

Діаметр

Діаметр колеса, на якому ви будете монтувати шину.

tires
Індекс навантаження

Визначає максимальне навантаження, при якій шина може експлуатуватися з максимальною швидкістю, дозволеною виробником .

Індекс швидкості

Вказує максимальну швидкість, дозволену для шини.

Посилена (XL, C)

Посилені шини мають підвищену вантажопідйомність. Завдяки цьому вони краще відповідають вимогам до шин, використовуваних, наприклад, в комерційних автомобілях . Зазвичай посилені шини позначаються буквами XL (додаткове навантаження), однак, в залежності від виробника, можуть зустрічатися і інші символи .

Run Flat

Посилені боковини шин RunFlat утримують шину на диску і успішно тримають вагу автомобіля після проколу і повної втрати тиску . Таким чином, ви можете проїхати в середньому близько 80 км зі швидкістю до 80 км / год.

Де знайти розмір шин?
На кожній шині
tires size
У керівництві по експлуатації автомобіля
tires size
На кришці паливного бака
tires size

У деяких автомобілях ця інформація знаходиться на дверному порозі з боку водія. Іноді інформація про розмір поміщається на внутрішній стороні дверей водія.

Пояснення параметрів підбору диска
disk A

A - діаметр диска - діаметр диска в дюймах

disk B

B - Ширина колеса - відстань між захисними фланцями, в дюймах.

disk mount 4
4 отвори
disk mount 5
5 отворів
disk mount 6
6 отворів
Відстань між болтами

Цей параметр описує два значення. Перше - це кількість кріпильних отворів (залежить від конструкції втулки в автомобілі), друге - це діаметр кола, що проходить через центри отворів (в міліметрах) . Відстань 5х100 означає, що маточина має 5 отворів для кріплення, які утворюють колесо діаметром 100 мм .

disk center hole
Центральне отвір

Дозволяє кріпити диск на ступиці автомобіля. Діаметр центрального отвору виражається в міліметрах.

ET - виліт диска

відстань від площини кріплення диска до осі симетрії, виражене в міліметрах

ET
Приклад: Технічні параметри диска

6,00 - ширина диска у дюймах
15 - діаметр диска у дюймах
5 - кількість кріпильних отворів
112 - діаметр кола з кріпильними отворами
ET45 - виліт диска
СН 57.10 - діаметр центрального отвору

Де розмір диска?
На кожному диску
disk size 1
У керівництві по експлуатації автомобіля
disk size 1