Акумулятор авто швидко розряджається - причини. Докладний огляд у статті на сайті інтернет-магазину Lester.ua.

Про що говорять
news

Акумулятор в транспортному засобі   джерело його «життя». Справність його роботи позначається не тільки на швидкості відгуку двигуна при запаленні. Він також згладжує перепади напруги, забезпечує живлення всіх електроприладів. Несправність вузла веде до того, що автомобільний акумулятор швидко розряджається. Це явище не рідкість на різних транспортних засобах. Які фактори його провокують? Пропонуємо ознайомитися з основними видами несправності агрегату. Чому сідає акумулятор в авто і як збільшити його експлуатаційний ресурс? Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете далі.

 розряджається акумулятор

Чому розряджається акумулятор: поширені причини

Навіть якісні пристрої з часом експлуатації втрачають свій потенціал. У багатьох випадках вони розряджаються за 3–4 дні, але деякі автомобілісти не зможуть завести свій транспортний засіб вже на наступний ранок. На рівень заряду акумуляторної батареї впливають:

  • не вимкнені габаритні вогні;
  • слабо закручені контакти;
  • незахищені клеми;
  • працює лампочка в багажнику;
  • включена супутникова сигналізація;
  • велике навантаження на електровузли;
  • вихід генератора з ладу.

авто Акумулятор швидко розряджається також в умовах низьких температур. Якщо транспортний засіб у мороз «ночує» на стоянці, а не в гаражі, велика ймовірність того, що вранці водій не зможе завести автомобіль. Не менш розповсюджена причина зниження ємності — природні процеси в самій батареї. Більшість моделей розраховані на експлуатацію протягом 4–5 років. По закінченні цього терміну акумулятор розряджається за більш короткий час і потребує заміни. 

Маловідомі причини втрати заряду

Нетривалі поїздки позбавляють АКБ можливості повністю зарядитися. До цього всього слід додати саморозряд, додаткові споживачі енергії, температурні коливання. З-за цих факторів пристрій швидше втрачає свій потенціал.

за Причиною частої розрядки також можуть стати природні вібрації, які виникають при русі по нерівній трасі і низькоякісному дорожньому полотну. Слабке кріплення і постійні поштовхи сприяють тому, що пристрій може «розхитатися», а його елементи — пошкодитися. Слідство — проблеми з системою електрообладнання та постійні підзарядки.

 на авто швидко сідає акумулятор

Якщо ви впевнені, що вищезазначені причини не відносяться до вашого авто, перевірте бортову мережу транспортного засобу. Ваше завдання — переконатися в тому, що дроти не окислилися, не переломились, не перетерлись. Погіршення ізоляції веде до витоку струму. Велике навантаження на бортову мережу дають «ненажерливі» енергоспоживачі. Щоб знизити втрати, використовуйте якісні аксесуари для підключення гаджетів. 

Типові несправності

Якщо акумулятор на автомобіль став розряджатися швидше, це може свідчити про несправності пристрою. Однією з найпоширеніших є сульфатація пластин. На них з'являються великі кристали з сірчанокислого свинцю. Це речовина не розчиняється в електроліті. Воно проникає в активну масу пластин, їх робоча поверхня зменшується, а ємність АКБ знижується.

Глибока сульфатація може бути наслідком неправильної експлуатації акумулятора, присутності домішок в електроліті, його висока концентрація і температура, часті заряди струмом підвищеної напруги. 

Не менш поширеною несправністю АКБ, яка веде до того, що батарея розряджається і втрачає свій експлуатаційний ресурс, є замикання всередині акумулятора. Головні ознаки такої проблеми: знижена напруга, втрата щільності і ємності. До замикань ведуть деформація сепараторів, освіта свинцевих сполук на пластинах, підвищений рівень шламу. 

Несправність АКБ можуть бути спровоковані ушкодженнями іншого обладнання. Якщо на авто швидко сідає акумулятор, переконайтеся в функціональності генератора, регулятора напруги, стартера і запобіжників, вимикача запалювання. 

Відсутність заряду АКБ може бути спровоковано обривом ременя або ослабленням натягу, пошкодженням контактів і проводки в мережі, несправністю діодного моста. Щоб виявити причину, по якій акумулятор швидко розряджається, проводиться візуальний огляд транспортного засобу і діагностика. Майстри станцій технічного обслуговування здатні визначити: чи можна відремонтувати агрегат або краще повністю замінити батарею.

 розряджається акумулятор на автомобілі

Способи вирішення проблем

Контроль заряду акумуляторної батареї вимагає постійної уваги водіїв. Є кілька способів, як уникнути швидкої розрядки. Найпростіша — вимикання габаритних вогнів і лампочки в багажнику. 

Щоб підвищити працездатність АКБ, можна промити батарею і замінити електроліт. Цей спосіб буде ефективний, якщо ви використовуєте акумулятор протягом 2–3 років. При швидкому розряді батареї доцільно перевірити, чи правильно встановлена автосигналізація і при необхідності встановити нову систему. 

Джерело електроживлення перевантажується численними мультимедійними системами. Якщо ви зіткнулися з тим, що за 1–2 дня розряджається акумулятор на автомобілі, відмовтеся від використання сабвуфера, дуже потужного підсилювача, телевізора в машині. 

Залишаючи авто «зимувати» на стоянці або в гаражі і не збираючись його експлуатувати довгий час, від'єднуйте клеми від АКБ. Слідкуйте за станом проводки і контактів. Зношені і окислені елементи потребують заміни або чищенні. 

Прості правила допоможуть запобігти швидку втрату ємності АКБ, виключити розряд за ніч і збільшити експлуатаційний ресурс батареї, яка є одним з головних вузлів у вашому транспортному засобі.