Найкращі шини для автомобілів класу SUV

Поради
news

Автомобілі класу SUV (в народі їх називають «паркетниками») досить популярні в нашій країні. Які зимові шини краще всього їм підійдуть? Фахівці видання «АвтоРевю» вирішили  відповісти на це питання і протестували 8 фрикційних шин розміру SUV 215/65 R16.

Зимові шини, які були взяті для тіста, - скандинавського типу. Це універсальні шини, які можна спокійно експлуатувати і в міських умовах, де асфальт чиститься від снігу, і в умовах суворо-серйозних зим, коли автомобілю доводиться їздити переважно по снігу і льоду.     Тестируемые шини:Hankook Winter I*CeptNokian Hakkapeliitta R2 SUVYokohama Ice GuardBridgestone Blizzak VRXPirelli Ice ControlMichelin X-Ice Xi3Nordman RSDunlop Grandtrek Sj 6 Експерти відзначили, що серед випробуваних покришок кращою з кращих не виявлено. У кожної моделі крім плюсів були і свої мінуси. Наприклад, експерти у автопокришки Dunlop Grandtrek Sj 6 відзначили чудові зчіпні характеристики на снігу і льоді, але на асфальтованій дорозі модель примудрилася фахівців розчарувати. У частині сніжно-крижаних випробувань Yokohama Ice GUARD IG51v і Pirelli Ice Control показали себе непогано, але знову ж на асфальтованому покритті враження про себе своїми показниками сильно зіпсували. Фахівці зізнавалися, що ніяких каверз не очікували від покришки Nokian Hakkapeliitta R2 SUV, яка, до речі, намагалася виправдати очікування.  Зуміли експертів «АвтоРевю» не розчарувати та шини Michelin X-Ice Xi3 і Bridgestone Blizzak VRX. Дані моделі тест-пілоти назвали найбільш безпечними в цьому рейтингу.   Якщо ви з вашим «паркетником» зимуете в умовах м'якого зимового клімату, то варто задуматися про придбання Continental ContiCrossContact Viking. За словами експертів, шина просто створена для теплої зими.Kartinka 
Bridgestone Blizzak VRX 

Bridgestone Blizzak VRX (Японія)

Японка добре чіпляється за крижану поверхню. Не підведе і на засніженій трасі. На мокрому асфальті може піти в занесення.  

 
Nokian Hakkapeliitta R2 SUV

Nokian Hakkapeliitta R2 SUV (Росія)

Враження від прекрасної поведінки на льоду трохи псуй те, що шина при різкому повороті або об'їзді перешкоди може піти в занесення. На сніговій дорозі може повести себе трохи нервово, але водій спокійно зможе виправити ситуацію. На асфальтованому покритті у покришки стабільну поведінку, без каверз.
Michelin X-Ice Xi3 

Michelin X-Ice Xi3 (Іспанія)

Неприємних несподіванок від руху по снігу і льоду ви від цієї шини не дочекаєтеся – експерти оцінили стабільність поведінки на зимових поверхнях. Також приблизно Michelin поводиться і на асфальті.
Dunlop Grandtrek Sj 6 

Dunlop Grandtrek Sj 6 (Німеччина)

З розгінним і гальмівним характеристикам на ожеледі модель в числі лідерів. А ось на сніговій дорозі можливі знесення. У шини не так швидкі, як хотілося б, реакції на команди керування на мокрій поверхні.  
Nordman RS 

Nordman RS (Росія)

Поведінка на льоду далеко не бездоганне – шина слизька. Якщо ризикнете зробити різкий маневр, то ризикуєте піти в глибокий замет. Снігові траси і мокрі дороги «загрожують» зносом. Ну, хоч на сухому покритті у Nordman стабільне і прогнозоване поведінку. 
Hankook Winter I*Сept 

Hankook Winter I*Зept (Південна Корея)

Поведінка шина на ожеледі – без нарікань. На сніговій трасі водієві треба бути уважніше. Бездоганну поведінку на сухому покритті, а ось на мокрому, якщо водій скидає газ, з'являється ризик заносу.  
 Pirelli Ice control

Pirelli Ice Control (Китай)

Тест-пілоти відзначили, що на льоду шина ковзає. Маневруючи, водій може отримати «в навантаження» і зноси і замети. У зноси автомобіль загрожує піти і на сніговій дорозі, зате з гальмуванням проблем ніяких не виникне. На асфальтованому покритті шина демонструє повільні реакції і знову її «переслідують» знесення та замети. 
Yokohama Ice GUARD   

Yokohama Ice Guard (Японія)

З гальмуванням на льоду в покришки все дуже добре, а ось з маневрами – не дуже. Стабільна поведінка водієві гарантовано при русі на сніговій дорозі. Любителям поганяти по асфальтованій дорозі доведеться або відмовитися від швидкості або бути дуже уважним і обережним –  покришка може повести себе непередбачувано. 

Kartinka