0800336241
search
закрыть
close basket
Корзина
Ваша корзина пуста

Чи можна експлуатувати зимові шини влітку?

Советы
news
В даному матеріалі ми розкриємо тему використання зимових шин влітку і відповімо на запитання, чому цього робити не варто.zimalettoЯк відомо, для різних сезонів виробники виготовляють різні моделі шин. В цілому їх можна розділити на два види: літні і зимові, однак вибирати їх потрібно не за календарем, а по погоді. Справа в тому, що літня гума більш тверда і має неглибокий протектор, що робить її більш зносостійкою і керованої при високих температурах. Крім цього, літні шини по центру оснащені спеціальним каналом для відводу води.

Зимові покришки, відповідно, розробляються з урахуванням їх використання при низьких температурах. У своєму складі вони мають велику кількість каучуку, що робить їх еластичними навіть у мороз. Саме тому зимові колеса не рекомендується використовувати влітку, з-за високих температур вони швидко зносяться і швидше за все їх вже не можна буде використовувати на наступний сезон. Від перегріву зимова гума також може отримати сильні пошкодження і навіть розірватися, а це наражає на автомобіль та пасажирів в ньому великої небезпеки.

Не варто також переоцінювати можливості всесезонної гуми, на жаль, вона не здатна замінити за своїми характеристиками комплекти зимової та літньої гуми. Це вже не раз підтверджувалося під час численних випробувань і тестів. Вони показали, що всесезонні шини всього на кілька відсотків покращують показники керованість на слизькій дорозі. А влітку вони починають інтенсивно зношуватися і термін їх експлуатації різко скорочується.

Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити висновок, що набагато безпечніше і економніше використовувати сезонні шини. Зараз виробники шин пропонують найширший вибір шин, що дозволяє підібрати оптимальний варіант моделі для вашого авто за невеликі гроші. Слід пам'ятати, що в теплу погоду навіть найдешевші літні шини будуть більш керованими на дорозі, ніж зимові. Тому, рекомендуємо вам не забувати про свою безпеку і експлуатувати моделі шин у відповідності з сезоном.  

Пояснення параметрів підбору шин
Ширина, профіль і діаметр розмір шин.
Ширина

Ширина шин перед установкою на автомобіль.

Профіль

Висота шин у відсотках від ширини.

Діаметр

Діаметр колеса, на якому ви будете монтувати шину.

tires
Індекс навантаження

Визначає максимальне навантаження, при якій шина може експлуатуватися з максимальною швидкістю, дозволеною виробником .

Індекс швидкості

Вказує максимальну швидкість, дозволену для шини.

Посилена (XL, C)

Посилені шини мають підвищену вантажопідйомність. Завдяки цьому вони краще відповідають вимогам до шин, використовуваних, наприклад, в комерційних автомобілях . Зазвичай посилені шини позначаються буквами XL (додаткове навантаження), однак, в залежності від виробника, можуть зустрічатися і інші символи .

Run Flat

Посилені боковини шин RunFlat утримують шину на диску і успішно тримають вагу автомобіля після проколу і повної втрати тиску . Таким чином, ви можете проїхати в середньому близько 80 км зі швидкістю до 80 км / год.

Де знайти розмір шин?
На кожній шині
tires size
У керівництві по експлуатації автомобіля
tires size
На кришці паливного бака
tires size

У деяких автомобілях ця інформація знаходиться на дверному порозі з боку водія. Іноді інформація про розмір поміщається на внутрішній стороні дверей водія.

Пояснення параметрів підбору диска
disk A

A - діаметр диска - діаметр диска в дюймах

disk B

B - Ширина колеса - відстань між захисними фланцями, в дюймах.

disk mount 4
4 отвори
disk mount 5
5 отворів
disk mount 6
6 отворів
Відстань між болтами

Цей параметр описує два значення. Перше - це кількість кріпильних отворів (залежить від конструкції втулки в автомобілі), друге - це діаметр кола, що проходить через центри отворів (в міліметрах) . Відстань 5х100 означає, що маточина має 5 отворів для кріплення, які утворюють колесо діаметром 100 мм .

disk center hole
Центральне отвір

Дозволяє кріпити диск на ступиці автомобіля. Діаметр центрального отвору виражається в міліметрах.

ET - виліт диска

відстань від площини кріплення диска до осі симетрії, виражене в міліметрах

ET
Приклад: Технічні параметри диска

6,00 - ширина диска у дюймах
15 - діаметр диска у дюймах
5 - кількість кріпильних отворів
112 - діаметр кола з кріпильними отворами
ET45 - виліт диска
СН 57.10 - діаметр центрального отвору

Де розмір диска?
На кожному диску
disk size 1
У керівництві по експлуатації автомобіля
disk size 1