Чи можна експлуатувати зимові шини влітку?

Поради
news
В даному матеріалі ми розкриємо тему використання зимових шин влітку і відповімо на запитання, чому цього робити не варто.zimalettoЯк відомо, для різних сезонів виробники виготовляють різні моделі шин. В цілому їх можна розділити на два види: літні і зимові, однак вибирати їх потрібно не за календарем, а по погоді. Справа в тому, що літня гума більш тверда і має неглибокий протектор, що робить її більш зносостійкою і керованої при високих температурах. Крім цього, літні шини по центру оснащені спеціальним каналом для відводу води.

Зимові покришки, відповідно, розробляються з урахуванням їх використання при низьких температурах. У своєму складі вони мають велику кількість каучуку, що робить їх еластичними навіть у мороз. Саме тому зимові колеса не рекомендується використовувати влітку, з-за високих температур вони швидко зносяться і швидше за все їх вже не можна буде використовувати на наступний сезон. Від перегріву зимова гума також може отримати сильні пошкодження і навіть розірватися, а це наражає на автомобіль та пасажирів в ньому великої небезпеки.

Не варто також переоцінювати можливості всесезонної гуми, на жаль, вона не здатна замінити за своїми характеристиками комплекти зимової та літньої гуми. Це вже не раз підтверджувалося під час численних випробувань і тестів. Вони показали, що всесезонні шини всього на кілька відсотків покращують показники керованість на слизькій дорозі. А влітку вони починають інтенсивно зношуватися і термін їх експлуатації різко скорочується.

Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити висновок, що набагато безпечніше і економніше використовувати сезонні шини. Зараз виробники шин пропонують найширший вибір шин, що дозволяє підібрати оптимальний варіант моделі для вашого авто за невеликі гроші. Слід пам'ятати, що в теплу погоду навіть найдешевші літні шини будуть більш керованими на дорозі, ніж зимові. Тому, рекомендуємо вам не забувати про свою безпеку і експлуатувати моделі шин у відповідності з сезоном.