Переобуваем комерційні авто

Поради
news

Журнал «Автоцентр» представляє результати тестування зимової автогуми (215/65 R16C) для комерційного автотранспорту.

Про сезонній заміні шин легкового транспорту в курсі всі автовласники. А от про те, що  «перевзувають» і комерційні машини чули небагато. Так, виробники шин пропонують широкий спектр шин для автобусів, пікапів, вантажівок. Само собою зрозуміло, що серед запропонованих автопокришок є свої фаворити і свої аутсайдери. Що цікаво, рейтингові шини даного класу у нас і у європейців розрізняються. Європа цінує в авторезине економічність з безпекою, для нас однією з головних робочих характеристик є довговічність.    Співробітники «Автоцентру», тестуючи шини для комерційного автомашин, вирішили піти «європейським шляхом». Протестовані шини:Continental VancoVikingContact 2Michelin Agilis AlpinNokian WR C VanBarum SnovanisMatador MPS 520 Nordicca VanBFGoodrich Activan WinterWestLake SW612GT Radial Maxmiler WT Резюмуючи результати тесту, варто відзначити, що лідерами стали покришки Nokian WR C і Michelin Agilis Alpin. «Фінка» блищала на льоду, а «француженка» - на мокрій трасі. Почесне 3-е місце несподівано посіла гума BFGoodrich Activan Winter, яка підкорила фахівців своїми гальмівними властивостями на засніженій поверхні, ожеледі і сухій дорозі. А ось розчаруванням стали покришки Matador MPS 520 і Barum Snovanis. Незважаючи на їх відносно хороші гальмівні якості на мокрій трасі і сніжному покритті, шини ніяк не проявили себе в інших випробуваннях. 
Michelin Agilis Alpin 

Michelin Agilis Alpin

Кращі гальмівні характеристики на мокрій трасі! Чудово-слухняну поведінку на сніговій дорозі. Результативне поведінка при попаданні в кучугури. На льоді можна так само сміливо і впевнено тримати ногу на педалі газу, але захоплюватися не варто – при дуже великій швидкості можлива повільна реакція на команди керма.  
 Nokian WR C Van  

Nokian WR C Van

Ожеледь цієї покришці не так страшний, як його малюють. Але якщо все ж шина починає ковзати, то це легко можна виправити. Снігові поверхні Nokian WR C Van також чудово долає. Трошки «підкачали» гальмівні властивості на мокрому покритті, але чудове поведінку гуми на снігу і льоду з лишком компенсує цей недолік.
 BFGoodrich Activan Winter  

BFGoodrich Activan Winter

Експерти особливо відзначили гальмівні характеристики шини на сухій дорозі, а також на снігу і ожеледі. Легко «їдеться» по льоду, але на небезпечних поворотах все ж не варто бути безтурботним і розслабленим – швидкість слід зменшувати. 
Continental VancoVikingContact 2   

Continental VancoVikingContact 2

Прекрасне управління на зледенілій дорозі. Тестуючим сподобалося поведінку шини і на сніговій трасі – авто демонструє повне послух. Не дуже сподобалися фахівцям «Автоцентру» гальмівні характеристики на сухій поверхні. 
WestLake SW612   

WestLake SW612

Дітище китайської шинної промисловості приємно здивувала своєю економічністю. Це, мабуть, єдиний жирний плюс покришки. Гальмівні характеристики на зимовій дороги слабенькі, а керованість вимагає підвищеної уваги. 
GT Radial Maxmiler WT   

GT Radial Maxmiler WT

На ожеледі гальмувати треба дуже і дуже обережно. Зате при поворотах шина добре чіпляється за дорогу і не дає піти в занесення. Зате на сніговій трасі легко маневрувати вам вже не вдасться. Але в теж час (яка суперечлива ця  шина - GT Radial Maxmiler WT!) на сніжному покритті автомобіль точно реагує на найменші повороти керма. Експертам сподобалося і ефективну протидію покришки слэшпленингу.
 Barum Snovanis  

Barum Snovanis

Ця зимова шина абсолютно «не вміє себе вести» на ожеледі. Зчіпні характеристики, за оцінками фахівців, гірше нікуди. Якщо ви ризикнете на засніженій дорозі різко повернути, то «прекрасний» занесення вам гарантований. А єсть щось хороше в цій покришці? Є! Це гальмівні характеристики на мокрій і сніжної дорогах.

 Matador MPS 520 Nordicca Van  

Matador MPS 520 Nordicca Van

Протестувавши цю гуму, експерти вирішили, що вона, швидше за все, створена для регіонів, де цієї зими зроду не бувало. Безпека на сухій і мокрій дорозі вам гарантована на 100%. А ось вже на льоді, якщо трохи відволіктися або допустити якоїсь мало-мальський промах, можна «красиво» піти в занесення. І ще спробуй з нього вибратися!