Шиповані шини для кросоверів

Поради
news

Зима на підході і всі водії починають "перевзуватися" - літні шини змінюються на зимові. 

Частина водіїв ставлять шиповану гуму. У цьому огляді - випробування міцності посадки шипів. Тестувалися шини для кросоверів, розмір 215/65 R16.   Тестовані шини:Bridgestone Ice Cruiser 7000Yokohama Ice Guard 35 Continental ContiIceContact 4x4Pirelli Winter Carving EdgeGislaved Nord Frost 5Michelin X-Ice North 2Nokian Hakkapeliitta 7Nordman 4  
 Continental ContiIceContact 4x4                          Continental ContiIceContact 4x4                         Шина має довгі шипи, з якими не страшний будь-який лід. Експертам дуже сподобалася поведінка Continental на ожеледі та снігу - автомобіль повністю під контролем, реакції передбачувані, прохідність чудова, авто прекрасно справляється при попаданні в замет. Невелике розчарування у фахівців викликала керованість на сухому покритті і легка гучність гуми. до Речі, за час випробувань всі шипи залишилися на місці.           
 Gislaved Nord Frost 5 Gislaved Nord Frost 5                                            
Шина витримала практично всі тести також блискуче, як і переможниця тестування - Continental ContiIceContact 4x4.З будь-яким покриттям гума справилася гідно: маленький гальмівний шлях на сніговій трасі, відмінна прохідність по глибокому снігу, а також на подтаявших ділянках дороги, впевнений рух на сухому покритті. Gislaved м'яка, комфортна, малошумна. Експерти схиляються до того, що ці покришки просто створені для городянина.  
 Nokian Hakkapeliitta 7 Nokian Hakkapeliitta 7                             
Модель має шипи цікавої форми - ромбом, що, на жаль, не рятує гуму на слизькій поверхні - гума недозволено ковзає. Зате чудово справляється з шугою і снігом. А от з сухою дорогою у Nocian чомусь "не зрослося" - великий гальмівний шлях. Комфортність теж не на "п'ятірку з плюсом", так і доволі шумна гума. Що стосується наявності шипів, то жодного втрачено не було.  
 Nordman 4 Nokian Nordman 4  Ще б трохи і шина зайняла одне з перших призових місць, якщо б не шум і занизькі зчіпні властивості. По снігу авто рухається спокійно, із заметів вибирається впевнено, рухом по сухому покриттю експерти залишилися задоволеними. Якщо в холодний період року ви збираєтеся проїздити по міських вулицях, то Nokian буде вашим вірним помічником.  
 Pirelli Winter Carving Edge Pirelli Winter Carving Edge                Експерти були вражені, коли після тестів на сніговій трасі і на льоді не дорахувалися у чотирьох покришок 32-х шипів! Підкачала і прохідність у сніговій колії. Але в їздових тестах покришка змогла себе трохи реабілітувати - дуже похвально поведінка Pirelli на сухій дорозі. 
 Michelin X-Ice North 2 Michelin X-Ice North 2  
Від тестів по льоду у фахівців залишилися двоякі враження. З одного боку шина на ожеледі вела себе дуже впевнено і краще за всіх своїх конкурентів долала перешкоди. А ось розганяючись і гальмуючи гума псувала про себе всі враження! Не тільки на льоду, але і на мокрому асфальті експерти заминусовали гальмівні властивості цієї моделі.Реабілітуватися шина змогла на сніговій поверхні. Також фахівці відзначили, що Michelin м'які і негаласливим. 
 Yokohama Ice Guard 35

Yokohama Ice Guard 35                                                   

Крижані тести не зуміли витримати - погана керованість, догляд ковзання. На сніговій трасі результати гуми трохи краще - експертам сподобалося, як Yokohama з легкістю вибиралася з заметів. Коли тести перейшли на суху дорогу, то стало зрозуміло, що шини як ніби створені саме для пересування по сухому асфальту! 
 Bridgestone Ice Cruiser 7000 Bridgestone Ice Cruiser 7000                   Ці зимові шини на зимові поверхнях вели себе досить гнітюче. На ожеледі розганялися і гальмували огидно, на снігу - в відстаючих. Зате на сухому покритті відчувають себе в своїй "тарілці". Відмінна керованість та високі зчіпні властивості. Якщо у вашому регіоні зими малосніжні, то дані шини - для вас варіант.