0800336241
search
закрыть
close basket
Корзина
Ваша корзина пуста

Вторинний ринок шин. Чи варто купувати «кота в мішку»?

Советы
news
Спеціальний тест  показав можливі ризики при купівлі покришок в секонд-хенді.Бажаючи заощадити гроші, багато автолюбителів набувають раніше використані шини на вторинному ринку. Спеціальний тест, який ми провели, показав можливі ризики при купівлі покришок в секонд-хенді.

В тестах  на безпеку  використовувалися покришки  Nokian Hakka Blue з глибиною малюнка протектора 8 мм. Нову шину і сношенную після дворічної експлуатації (протектор 4 мм) перевірили на  на мокрому асфальті. Аналізувалися показники  гальмівних властивостей і  стійкість до аквапланування на прямій.

РВторинний ринок шин. Чи варто купувати «кота в мішку»?езультаты першого тесту показали, що на мокрому асфальті при русі зі швидкістю 100 км/ч  гальмівний шлях збільшується більше 8 метрів. Враховуючи те, що на такій відстані дороги може виявитися не одна машина, в разі екстреного гальмування автомобіля попереду, значно збільшується ризик ДТП.

Не менш показовими виявилися результати перевірки стійкості до аквапланування. Автомобіль, взутий у «беушні» шини, рухаючись по  воді шаром  6–7 мм попросту втрачає контакт з дорогою зі швидкістю 15 км/год нижче, ніж нові. Багато автомобілістів недооцінюють це обставина і використовують в дощ той самий швидкісний режим, що і на сухій дорозі. А наслідки часто бувають плачевними — у кращому випадку  помилки доводиться виправляти на СТО в кузовному ремонті.

Виходячи з цього, всім автовласникам слід контролювати стан покришок і в разі зносу до товщини протектора 4 мм намагатися якомога швидше замінити їх на нові. Особливо актуальним це питання стає напередодні відлиги і дощової весни.

Отже, підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, що велику безнебезпеку на дорозі вам забезпечить використання нових шин.


Так в чому ж причина?Вторинний ринок шин. Чи варто купувати «кота в мішку»?
Така величезна різниця в результатах тестування нових і старих шин викликана багатьма причинами. Насамперед, покришка втрачає свої властивості з-за того, що з протектора стираються ламелі, які забезпечують зчеплення автомобіля, «знімаючи» шар води з мокрої дороги. Також під впливом навколишнього середовища, у шини втрачається ряд її якостей, зокрема, із-за втрати еластичності гуми протектора, він не може  добре вдавливаться в мікрошорсткості (мікронерівності) асфальту, що значно збільшує ковзання. Крім цього, знижується можливість протектора  видавлювати воду з плями контакту за рахунок зменшення товщини протектора.

 

 

Пояснення параметрів підбору шин
Ширина, профіль і діаметр розмір шин.
Ширина

Ширина шин перед установкою на автомобіль.

Профіль

Висота шин у відсотках від ширини.

Діаметр

Діаметр колеса, на якому ви будете монтувати шину.

tires
Індекс навантаження

Визначає максимальне навантаження, при якій шина може експлуатуватися з максимальною швидкістю, дозволеною виробником .

Індекс швидкості

Вказує максимальну швидкість, дозволену для шини.

Посилена (XL, C)

Посилені шини мають підвищену вантажопідйомність. Завдяки цьому вони краще відповідають вимогам до шин, використовуваних, наприклад, в комерційних автомобілях . Зазвичай посилені шини позначаються буквами XL (додаткове навантаження), однак, в залежності від виробника, можуть зустрічатися і інші символи .

Run Flat

Посилені боковини шин RunFlat утримують шину на диску і успішно тримають вагу автомобіля після проколу і повної втрати тиску . Таким чином, ви можете проїхати в середньому близько 80 км зі швидкістю до 80 км / год.

Де знайти розмір шин?
На кожній шині
tires size
У керівництві по експлуатації автомобіля
tires size
На кришці паливного бака
tires size

У деяких автомобілях ця інформація знаходиться на дверному порозі з боку водія. Іноді інформація про розмір поміщається на внутрішній стороні дверей водія.

Пояснення параметрів підбору диска
disk A

A - діаметр диска - діаметр диска в дюймах

disk B

B - Ширина колеса - відстань між захисними фланцями, в дюймах.

disk mount 4
4 отвори
disk mount 5
5 отворів
disk mount 6
6 отворів
Відстань між болтами

Цей параметр описує два значення. Перше - це кількість кріпильних отворів (залежить від конструкції втулки в автомобілі), друге - це діаметр кола, що проходить через центри отворів (в міліметрах) . Відстань 5х100 означає, що маточина має 5 отворів для кріплення, які утворюють колесо діаметром 100 мм .

disk center hole
Центральне отвір

Дозволяє кріпити диск на ступиці автомобіля. Діаметр центрального отвору виражається в міліметрах.

ET - виліт диска

відстань від площини кріплення диска до осі симетрії, виражене в міліметрах

ET
Приклад: Технічні параметри диска

6,00 - ширина диска у дюймах
15 - діаметр диска у дюймах
5 - кількість кріпильних отворів
112 - діаметр кола з кріпильними отворами
ET45 - виліт диска
СН 57.10 - діаметр центрального отвору

Де розмір диска?
На кожному диску
disk size 1
У керівництві по експлуатації автомобіля
disk size 1